? 8 Najčastejších chýb pri chudnutí

Prečo sa neustále dopúšťame týchto 8 najčastejších chýb pri chudnutí, ktoré nám bránia v úspechu?

1. ✖️ NEREÁLNY CIEĽ

Začína to už pri stanovení nereálneho cieľa. Tuk ktorý sme naberali roky chceme schudnúť čo najrýchlejšie, ideálne za mesiac. Pri prvej prekážke sa vrátime do starých koľají. 

ℹ️ Zdravé chudnutie je v rozmedzí 0.5 kg až 1.5 kg za týždeň. Treba si podľa toho nastaviť cieľ.

2. ✖️ CHYBY V STRAVOVANÍ

Väčšina žien sa pustí do nejakej diéty = obmedzíte kalórie ale spolu s nimi aj živiny. Telo má tým pádom nedostatok živín a začne doslova chradnúť. Taktiež si začne aj z toho mála vytvárať zásoby “keďže nastali horšie časy” a ste akoby v začarovanom kruhu

ℹ️ Znižovať kalorický príjem je správne ale zároveň je potrebné zvýšiť nutričnú hodnotu jedla. 

3. ✖️ NEDOSTATOČNÝ PRÍJEM PROTEÍNOV 

Tým, že začnete dodržiavať diétu obmedzíte aj príjem proteínov, ktoré sú dôležité pri regenerácií svalstva. Čo má za následok stratu svalovej hmoty a teda spomaleniu metabolizmu. Príjem proteínov v strave je kľúčový pri regulácií váhy. 

ℹ️ Pri chudnutí je potrebné denne prijímať minimálne 1.2g proteínov na 1 kg váhy. Z toho 60% z rastlinných zdrojov a 40% živočíšnych. 

4. ✖️ NEDOSTATOČNÝ PITNÝ REŽIM

Telo dokáže za 20 minút využiť 2 dcl vody. Ak nepijete pravidelne počas celého dňa, ale nárazovo do seba nalejete pol litra, voda cez Vás “len prejde”. Voda je základ. Voda čistí a hydratuje. Bez vody naše telo nefunguje správne.

ℹ️ Denne je potrebné vypiť minimálne 2.5 l čistej vody. Ideálne doplniť o Aloe vera nápoj a Bylinkový čaj

5. ✖️ ŽIADNEN POHYB

Iba pre zdravie je potrebné sa aktívne venovať športu minimálne 30 minút denne! Avšak netreba zabúdať, že 100% úspech tvorí 80% strava a 20% pohyb.

ℹ️ Po fyzickej aktivite je potrebné dodať telu prísun živín na regeneráciu. Ak zostanete po cvičení hladovať… iba si tým ubližujete.

6. ✖️ NEDOSTATOK VLÁKNINY

Nie náhodou sa slovensko drží v TOP 3 z celého sveta najčastejších prípadoch rakoviny hrubého čreva. Je to aj z dôvodu nezdravého životného štýlu a hlavne, že priemerný Slovák prijme denne iba cca 11g vlákniny!

ℹ️ Denne musíme prijať minimálne 25g vlákniny! Ak to nedokážete prijať zo stravy je potrebné ju doplniť v doplnkoch výživy.

7. ✖️ STRES, NEDOSTATOČNÝ ODPOČINOK, ZLÝ SPÁNOK

Neustály kolotoč pracovného nasadenia, práce cez víkendy, sviatky… žiaden oddych s rodinou. Iba práca, práca, stres a práca… 

ℹ️ Doprajte si minimálne 6-8 hodín spánku. Vypnite mobil, a pred spaním si radšej prečítajte dobrú knižku. Vynikajúca je aj Nočná výživa srdca.

8. ✖️ Nutričná nevzdelanosť

To čo sa v poslednej dobe deje s potravinami, ako nás marketing reťazcov motivuje kupovať otraviny nie potraviny. Vyberáme iba na základe ceny, nie kvality a zloženia… Taktiež neodborné a neoverené články na internete, rôzne diéty celebrít, ktoré nás ovplyvňujú… to všetko sa odzrkadľuje na našom zdraví.

ℹ️ Zapojte zdravý rozum a pozastavte sa nad tým, čo kupujete a dávate do úst. Prečítajte si zloženie, etiketu… pretože to čo zjete dnes, si zajtra oblečiete.

Chcete pomôcť s reguláciou váhy?

Odpíšte mi na tento email a spoločne dosiahneme Váš cieľ.

Prajem veľa úspechov a zdravia.

S pozdravom Patrik Kopáč

– Nezávislý člen a distribútor Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.