5️⃣ Krokov – Ako sa dostať po ⛱️ dovolenke opäť do formy

herbalife-zena-beh-behanie
Ak ste sa vrátili z dovolenky a po kontrolnom meraní na váhe ste zostali nemilo prekvapený z kíl navyše, máte dve možnosti:

1. Mávnuť rukou a povedať si: Od zajtra začínam. Zajtra sa zmení na: od pondelka idem na to. V pondelok: začnem až budúci týždeň. Na budúci týždeň si už na tom ani nespomeniete alebo rovno: Až po novom roku. Často krát zajtra, znamená nikdy!

alebo druhá možnosť

2. Dostanem sa opäť do formy a začnem okamžite!

Ak ste si vybrali druhú možnosť, mám pre Vás dobrú správu.  Bude to omnoho jednoduchšie, pretože pár dní prejedania a nepravidelnej stravy… neznamená žiadnu katastrofu.

Tu vám dávam praxou overených 5️⃣ Krokov – Ako sa dostať po ⛱️dovolenke opäť do formy.

1️⃣ Krok – Začína to už ráno zdravými raňajkami

Prečo sa o raňajkách hovorí ako o najdôležitejšom jedle dňa? Anglický výraz pre raňajky – breakfast – doslova znamená „prerušiť pôst“, ktorý trvá počas noci.

Po približne 12 hodinách bez príjmu energie prinášajú raňajky vášmu telu energiu, ktorú potrebuje na to, aby sa ráno naštartovalo.

Herbalife Zdravé raňajky výborne chutia, nevyžadujú si prakticky žiadnu prípravu a už ráno vaše telo dostane všetky živiny, ktoré potrebuje pre správne fungovanie.

Zdravé raňajky vám pomáhajú dosiahnúť odporúčannú dennú dávku kalórií tvorenú:

2️⃣ Krok: Desiata/olovrant – Zastavte pokušenie

Viacerí z Vás majú tendenciu vynechávať desiatu a olovrant a počkať tak na obed/večeru v domnienke, že je to správne. Opak je pravdou! Majte vždy poruke chutné a výživné dobroty, ktoré vám pomôžu zahnať hlad medzi jedlami.

Vedeli ste, že v rámci jednej klinickej štúdie sa dokonca preukázalo, že konzumácia zdravých foriem maškŕt s kontrolovaným kalorickým objemom pomáha ľuďom zjesť v priebehu dňa menej.

– Na desiatu teda odporúčam mať vždy po ruke 1ks ovocia napr. jablko, hrušku, slivky – skvelý zdroj vitamínov a vlákniny.

– Na olovrant si doprajte tuniaka v konzerve, vajíčka natvrdo, mozzarela light, cottage a pridajte k tomu aspoň 3 farby zeleniny napr. paprika, paradajka a uhorku.

Taktiež môžete ochutnať aj naše chutné proteínové tyčinky, ktoré sú ideálne na rýchle zasýtenie medzi jedlami, turistike alebo po cvičení.

3️⃣ Krok: Obed – Hlavné jedlo dňa

Tu iba v krátkosti. Veľa z vás má tendenciu vynechávať obed. Nerobte to! Večer Vás to dobehne vlčím hladom a nekontrolovateľným nájazdom na chladničku.

Obed: Zeleninová polievka + druhé hlavné jedlo (aspoň 2-3x za týždeň ryby), zelenina, 1/3 prílohy (celozrnná ryža, cestoviny…). Takto má vyzerať nutrične vyvážený tanier:

4️⃣ Krok: Prečo musím dodržiavať pitný režim?

60% ľudského tela sa skladá z vody a pre väčšinu chemických reakcií prebiehajúcich v tele je potrebná voda.

Okrem toho, že voda sa používa na prenos živín k bunkám a na vylučovanie prebytočných produktov, telo tiež potrebuje vodu na riadenie teploty tela a na poskytnutie maziva pre kĺby, orgány a tkanivá.

Čo myslíte čo sa stane keď nebudete piť dostatok vody?

Nedostatok tekutín môže mať negatívne účinky ako napríklad:

– únava, suchá pokožka, svalové kŕče a zápcha…

Takže sa snažte dodržať odporúčaný príjem tekutín – približne 2 litre denne.

Najlepšia je čistá voda. Pre ešte lepšiu hydratáciu pridajte aj Aloe bylinný koncentrát +bylinkové čaje.

Nezabudnite zvýšiť svoj príjem tekutín počas cvičenia alebo teplého počasia, aby ste dopĺňali tekutiny, ktoré stratíte potením.

5️⃣ Krok: Pohyb a šport

Iba pre zdravie, by sme sa mali venovať cielenému cvičeniu a športu minimálne 30 minút denne. Pri chudnutí a regulácií váhy sú ideálne HIIT intervalové tréningy.

Nájdite si niečo čo vás baví (bicykel, turistika, behanie, korčule…)  a robte to často. Nezabudnite si dať po výkone Regeneračný nápoj s vysokým obsahom proteínu, pretože ak po cvičení nedodáte telu živiny… je to krok späť!

BONUS: Začni okamžite

"Premôcť zlé návyky môžeme len dnes, nikdy nie zajtra"
- Konfucius (552 Bc, Čínsky učiteľ, filozof a politik)

Nech sa vám darí a nezabudnite, že v prípade otázok ma môžete kedykoľvek kontaktovať.

S pozdravom Patrik Kopáč
- Nezávislý člen Herbalife

? www.herba-produkty.sk
☎ +421 950 329 392
? obchod@herba-produkty.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.