5+1 tipov, ako počas Vianoc nepribrať

vianoce-jedlo

Pred nami je “náročné” Vianočné obdobie, ktoré môže spôsobiť, že ručička na váhe pôjde u niektorých z nás pekne vysoko. A po novom roku sa opäť ocitneme v začarovanom kruhu Novoročného chudnutia. Nemusí to ale tak byť! Preto dávam do pozornosti týchto 5+1 tipov, ako počas Vianoc nepribrať.

Často krát od Vás počúvam, že počas Vianoc určite nepriberú… “Ja si budem dávať pozor a nebudem jesť koláčiky a iné maškrty.” To je síce pekné ale vieme ako to vo väčšine prípadov dopadne 😀

1. Tip – Pravidelných 5 jedál denne

Toto je asi najdôležitejšie pravidlo… dodržiavať pravidelné stravovanie ako v normálne dni. Mať výživné a zdravé raňajky, desiatu, klasický obed, olovrant aj večeru – je nutný základ.

Ak vaše telo dostane počas dňa, tak ako bolo zvyknuté pravidelný prísun živín, žalúdok bude neustále plný, pokrmy sa postupne strávia… budete sa cítiť sýti a tým pádom nebudete pociťovať hlad. Čo znamená, že obmedzíte prejedanie koláčikov na úplné minimum.

Poznámka: Cez sviatky máme nutkanie vynechávať bežné jedlá a jesť iba napečené dobroty.

2. Tip – Aj naďalej dodržujte pitný režim

Dúfam, že pitný režim nemusím pripomínať. je to nutný základ bez ktorého to jednoducho nebude fungovať. Tak ako určite už viete hneď po zobudení začíname deň pohárom čistej vody a následne počas dňa potrebujeme prijať optimálne 0,4l vody na 1kg váhy.

V chladnom období nieje vhodné piť chladnú vodu ale skôr teplý bylinný čaj, prípadne vodu nechať odstáť aby mala izbovú teplotu. Vhodné je pridať aj Aloe bylinný koncentrát po zobudení a večer pred spaním aby sme aj naďalej pomáhali prečisťovať tráviaci trakt.

3. Tip – Schovajte koláčiky/maškrty z dohľadu

Asi najhoršia vec s čím mám aj ja obrovský problém je, keď neustále vidím rozložené koláčiky (napr pri sledovaní TV na konferenčnom stolíku). Naše oči vidia krásne a chutné maškrty a neostáva nám nič iné iba okoštovať. 

Preto aby sme zamedzili prejedaniu, tak jednoducho necháme koláčiky špajzi, alebo v skrinke. Jednoducho aby sme ich nemali stále na očiach.

4. Tip – Nezabúdajte na pohyb

Pokiaľ nepatríte k skalným fanúšikom cvičenia, tak sa do toho budeme v tomto období nútiť oveľa ťažšie. Namiesto tréningov preto viac jedla kompenzujte aspoň dlhými prechádzkami, robte zimné športy a samozrejme sa dá aj pri odhadzovaní snehu pekne zapotiť.

Nezabúdajte na odporúčanie lekárov, ktorí tvrdia: Že v dnešnej dobe je nutné venovať minimálne 5x do týždňa, hodinu cielenej pohybovej aktivite/športu.

5. Tip – Pred návštevou sa najedzte

Ďalšia z veľkých chýb je, že idete na návštevu/párty s prázdnym bruchom s cieľom: “Veď tam sa najem.” Potom to môže dopadnúť tak, že sfutrujete všetko čo pred vás položia. Netvrdím zas, že ísť tam s plným bruchom, proste niečo malé prejesť aby ste nedostali vlčí hlad.

Bonusový Tip – Pomocné spaľovače tukov ?

Aby ste prežili Vianoce bez priberania na Váhe odporúčam zaradiť po jedle Bylinný čaj Thermojetics a ThermoComplete. na desiatu/olovrant prípadne hneď po zjedení ťažkého jedla. Prečo? Pomôžu pri spálení prebytočných kalórií a vy tak môžete “prežiť” vianoce bez ujmy na váhe. 

Ako píše Marcelka: “Bez ThermoComplete by som bola počas sviatkov ako slon 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.