Bolesť kĺbov – Ako to riešiť výživou?

Tento článok píšem nielen z dôvodu, že s bolesťami kĺbov som mal v minulosti aj ja obrovský problém… ale čoraz častejšie mi aj moji klienti píšu: “Poraďte mi niečo na bolest kĺbov (kolena, ruky atď…)

Preto som sa rozhodol, všetky potrebné informácie spísať do tohto článku. Článok sa budem snažiť formulovať veľmi jednoducho a zrozumiteľne. Ide o to aby ste pochopili, kde nastáva problém a riešili príčinu nie dôsledok problému bolesti kĺbov.

Ako som spomínal, nieje tomu až tak dávno, kedy som aj  ja osobne mal s bolesťami kĺbov veľké problémy. Bolesť prichádzala niekedy hneď počas športovania (beh, lyžovanie, kruhové tréningy, náročnejšia turistika) alebo až potom keď som sa zastavil, prípadne večer a taktiež na druhý deň. Tie bolesti boli neznesiteľné a hľadal som teda riešenie.

Štatistika Slovákov
Odhaduje sa, že na Slovensku až 15 % populácie trpí určitou formou bolesti kostí a kĺbov.

Možná príčina bolesti kĺbov

Na začiatok si povieme niečo o príčine bolesti kĺbov. Podľa štatistík to ide s nami dole vodou a to nielen kvôli strave aj aj pohybu.

  • Vysoká nadváha, obezita
  • Neúmerné zaťažovanie kĺbov intenzívnym športom
  • Málo pohybu
  • Nosenie ťažkých bremien
  • Dlhodobá práca v stoji
  • Nesprávna obuv a u žien aj vysoké podpätky (deformácia kĺbov a chodidla)
  • Nesprávna životospráva 

Navštívte odborníka
Presnú príčinu bolesti kĺbov nieje možné identifikovať bez odborného vyšetrenia. Preto neodkladajte návštevu ortopéda!

Riešenie problémov kostí a kĺbov s výživou

Ako základ pre zlepšenie výživy tela je potrebné mať každý deň zdravé raňajky Herbalife Formula 1 + Formula 2 Vitamínový a minerálový komplex pre mužov a ženy. Obsahujú všetky potrebné živiny, ktoré naše telo potrebuje pre normálne fungovanie a regeneráciu.

Následne zacielime výživu pre kosti a svaly doplnkom výživy Xtra-Cal (3x denne spolu s jedlom) a nesmieme zabudnúť na Omega3 mastné kyseliny v Herbalifeline Max, ktoré hrajú taktiež kľúčovú úlohu v problémoch s kĺbmi. Priaznivo vplývajú na mozog, srdce a cievy a taktiež pomáhajú pri problémoch s kĺbmi. Omega3 blokujú tvorbu látok, ktoré provokujú zápalovú reakciu a pomáhajú zmierniť bolesti kĺbov.

Pozor! Nemyslite si, že zlepšením výživy sa problémy okamžite vytratia. Je to beh na dlhé trate. Pri vážnejších problémoch je ideálne skĺbiť výživu spolu s liečbou navrhnutou od lekára + rehabilitácia.

Na záver vám prajem veľa zdravia a ak by ste mali nejaké otázky, neváhajte ma kontaktovať.

S pozdravom Patrik Kopáč

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.